Rinspeed Chopster

rinspeed_chopster_01_ep.jpg (800x497) - 59 KB

Poslední kreace od švýcarského tunera brzy oslaví svůj vstup na běžné silnice: Nový ‘Rinspeed Chopster".

Rinspeed, proslavený netradičními předělávkami vozů a avantgardními prototypy, oslnil svojí poslední kreací. Inspirován ryze americkým vkusem snížil výšku střechy (‘chop’) jednoho z nejnepravděpodobnějších vozů pro tuto úpravu,"Rinspeed Chopster" totiž využívá platformy Porsche Cayenne.

rinspeed_chopster_02_ep.jpg (800x600) - 84 KB

Ohnisko úpravy spočívá na kompletním předěláním střechy v co největší míře a její snížení na úroveň třídveřového vozu. Celá střecha zahrnující A-, B-, C- a D-sloupky je snížená o neuvěřitelných 15cm!!! Pro potřeby vozu byly samozřejmě předělány všechny "skleněné tabule".Tuhost celé střešní konstrukce musela být zvýšena. Za každou cenu musel být Cayenne během práce na těchto aspektech také předělán na "třídveřáka". Výsledkem není jen správný ‘Chopster look’, ale i síla a zloba vycházející z každé molekuly vozu.

rinspeed_chopster_03_ep.jpg (800x600) - 69 KB

Interiér se nese v duchu celého pojetí vozu. čtyři skořepinová sedadla poskytují neuvěřitelné držení těla i v těch nejextrémnějších situacích. Integrovaný, ale zároveň skrytý anti-roll rám je jedním z hlavních prvků pasivní bezpečnosti. Interiér je přečalouněn do hedvábné kůže a přes jeho sportovní charakter nepostrádá nic z komfortních standardů jaký jsme u těchto vozů zvyklý. Na přání zákazníka může vůz obsahovat speciální karbon-hliníkový paket, který interiéru dodá dvojnásobný šmrnc.

rinspeed_chopster_04_ep.jpg (800x600) - 56 KB

Na první pohled stejně nápadná je nově navržená přední část vozu s obrovskými průduchy, která poskytuje "Chopsteru" naprosto originální identitu. Všechny čtyři blatníky jsou širší, větší a navrhnuty k dosažení maximální harmonie s celkovým pojetím Chopsteru. Pozoruhodné prahy dveří a upravená zadní část jen podtrhují celkový dojem z vozu.

Rinspeed Chopster se valí na 23“ discích s 305 mm pneumatikami posazených na přední a zadní ose, které dokonale vyplňují podběhy.

rinspeed_chopster_05_ep.jpg (800x600) - 61 KB

Zákazníci, kteří upřednostňují agresivní look, stejně tak žádají zvýšený výkon v podobě "nadopovaného" motoru. “Foukaných“ osm válců pod kapotou Chopsteru poskytuje úctyhodných 600 koní pří nejvyšší křivce točivého momentu 800Nm!!! Parametry více než dostačující pro pekelnou jízdu vytáhnou vůz na hranici 290km/h. Akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne pod 5 sekund.

Exklusivitu vozu zaručuje i jeho cena, která je závislá na výbavě a počtu "vychytávek" se bude pohybovat mezi 325 000 až 375 000 euro.


JVK

Registrace Přihlášení
Jméno:
Předmět:
Tělo zprávy

 Barva písma:  Velikost písma: zavřít značky

Ověřovací kód:
Zapište kód pozpátku! (poslední znak jako první). Je citlivý na malá a velká písmena.