Techart GTstreet

techart_gtstreet_01.jpg

Známý automobilový úpravce vozů Porsche, společnost TechArt Automobildesign, nedávno představila nový model nazvaný TechArt GTstreet, vycházející z modelu 997 Turbo.

Nejvíce pozornosti bylo soustředěno na motor a jeho výkon. Výkon plochécho šestiválce o objemu 3.6l byl ze 480 koní navýšen na celých 630 koní při 6800 ot./min. Vyměněny byly prakticky všechny důležité součásti, jako je turbo, mezichladič, sání, kliková hřídel, výfukové potrubí a celá řídící jednotka. maximum točivého momentu vzrostlo na 820 Nm při 4500 ot./min. techart_gtstreet_021.jpg

Díky těmto změnám vůz dosahuje skutečně ohromujících výkonů, které ho řadí mezi ty nejrychlejší supersporty. Z klidu na stovku vůz zrychlí už za 3,2 s a dvoustovkou může uhánět již za 10,9 s. Maximální rychlost dosahuje působivých 345 km/h.

Automobil potkaly také úpravy na vzhledu. Jiný je přední nárazník, boční prahy a zadní přítlačné křídlo. V interiéru si můžete vybrat z rozsáhlého sortimentu doplňků z karbonu, leštěného dřeva, hliníku nebo kůže. techart_gtstreet_03.jpg

Vůz dostal také přepracovaný podvozek, který je tvrdší a snížený o 25 mm oproti sériovému Turbu. O brzdění se starají obří vrtané kotouče svírané šestipístkovými třmeny vpředu a vzadu čtyřpístkovými třmeny. Speciální kola jsou obuta do pneumatik Michelin Pilot Sport Cup o rozměru 245/30 R 20 vpředu a 315/25 R 20 vzadu.

Pokud byste náhodou měli o toto upravené 911 Turbo zájem, počítejte s tím, že by Vás přišlo zhruba 6 100 000 korun.

 

techart_gtstreet_04.jpg techart_gtstreet_05.jpg techart_gtstreet_06.jpg

Steve

Registrace Přihlášení
Jméno:
Předmět:
Tělo zprávy

 Barva písma:  Velikost písma: zavřít značky

Ověřovací kód:
Zapište kód pozpátku! (poslední znak jako první). Je citlivý na malá a velká písmena.