Hamann Stallion: vyladěné Turbo

hamann_stallion_ep_01.jpg

Německý úpravce Hamann si taky už nějakou tu dobu bere na mušku nové modely Porsche a vylaďuje je k obrazu svému. Jeho nejnovější výtvor nese název Hamann Stallion. Jedná se o upravené 997 Turbo, které se pyšní nejen nápaditými designovými úpravami, ale taky ještě vyššími výkony.

Co se týče karosářských úprav, pyšní se Stallion přepracovanými nárazníky s ostřejším výrazem, velkým zadním křídlem a sníženými bočními prahy. Za účelem lepší aerodynamiky a tím i snížení spotřeby má Hamann o 8 cm sníženou střechu. hamann_stallion_ep_05.jpg Za zmínku také stojí karbonový výstup vzduchu před přední kapotou a karbonové nasávací otvory v zadních blatnících. Největší lahůdkou a také velkou specialitou tohoto úpravce jsou výklopné dveře, které se otevírají směrem nahoru. Z boku vozu vyniknou nová 20-ti palcová kola.

Nyní se dostáváme k pohonné jednotce, což je upravený motor z 997 turbo. Ten si zachoval objem 3,6l, ale díky výměně obou turbodmychadel, přeprogramovanou jednotkou ECU, novému sání včetně hamann_stallion_ep_04.jpg sportovního filtru a instalace nového výfukového potrubí, vzrostl výkon z původních 480 koní na 630 koní, kterému sekunduje krouťák 810 Nm při 2800 ot./min.

Všechny tyto úpravy mají za následek akceleraci z nuly na stovku za pouhých 3,3 sekund a maximální rychlost 359 km/h, což jsou opravdu velmi slušné hodnoty. Na celkové stabilitě se podílí také o 20 mm snížený podvozek díky kratším a sportovnějším tvrdším pružinám.

V interiéru vozu najdeme kompletní kožené čalounění, karbonový kryt řadící páky, ruční brzdy a karbonové kryty prahů. za zmínku stojí také hliníkové pedály včetně podstavce pro levou nohu.

 

hamann_stallion_ep_02.jpg hamann_stallion_ep_03.jpg hamann_stallion_ep_06.jpg

Steve

Registrace Přihlášení
Jméno:
Předmět:
Tělo zprávy

 Barva písma:  Velikost písma: zavřít značky

Ověřovací kód:
Zapište kód pozpátku! (poslední znak jako první). Je citlivý na malá a velká písmena.