Cayenne diesel???
Jdi na strnku Pedchoz  1, 2, 3

Pidat nov tma   Zaslat odpov    Obsah fra -> modely
Zobrazit pedchoz tma :: Zobrazit nsledujc tma  
Autor Zprva
Muf

Zaloen: 23.3.2004
Pspvky: 31
Bydlit: Praha

PspvekZaslal: t ervenec 13, 2004 9:24 pm    Pedmt: Re: Cayenne diesel??? Citovat

Víte, porsche vyrábí auta pro zákazníky a ne pro nemajetné obdivovatele, i když to jsou nadšenci a fandové znaèky. Prostì si firma udìlala prùzkum a zjistila, že diesel by zákazníci brali, tak ho prostì zaène nabízet. To, že tím naštve pár zarytých ortodoxních pøíznivcù, kteøí si ale vesmìs stejnì žádný jejich auto nekoupí, to neøešej. A jestli se nìjakej budoucí kupec 911-ky nebo dokonce GT-èka rozhodne pro jinou znaèku než porsche na základì toho, že "teï to porsche uvedlo i diesel a proto už se mi jako znaèka nelíbí", tak to fakt pochybuju...

Navíc to, že by se VW diesely nìjak víc sypaly než obvykle, o tom jsem teda nic neslyšel. Mám ho 3 roky, pøes 50 tkm a zatím kromì prasklý žárovky koncovýho svìtla ani jeden problém. Tak nevím... Asi mám štìstí na kus.
Nvrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprvu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW strnky
Standa

Zaloen: 1.6.2004
Pspvky: 421
Bydlit: Perštejn

PspvekZaslal: t ervenec 13, 2004 4:58 pm    Pedmt: Citovat

Sice Diesel má mnohem vìtší krouák, ale pøi 450 koních u benzína v turbu by mì to asi nìjak netrápilo. Porsche by se nafty nemìlo ani dotknout, ten kyselej smrad z nafty, nemožný zvuk af af af a nevìøim spolehlivosti dieslu s více PS. Pokud by Porsche zase zaèalo vyrábìt juniory, tak bych to pøežil spíš.
Nvrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprvu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW strnky
Tom924

Zaloen: 27.4.2004
Pspvky: 96
Bydlit: Nová Paka

PspvekZaslal: t ervenec 13, 2004 4:10 pm    Pedmt: Re: Cayenne diesel??? Citovat

Upøímì øeèeno: Když mám na Cayenne tak mám i na benzín nehledì na to že diesel patøí do traktoru a ne do PORSCHE(když nepoèítam PORSCHE JUNIOR), jsem odpùrce Dieslevých motorù.
NEJLEPŠÍ JE TURBO BENZÍN!!!!!! Nikdy si nekoupím nafák. O jediném dieslu co bych si koupil vím Ford F350 V8 7,3 TD SUPER DUTz
350KW-to je teprve poøádný diesel
Jìštì jedna vìc Volkswágen se SERE jako žádné jiné auto. Znamý mìl VW Touareg V10 TDI a na 5000Km mu odešel motor!!!! Tak ho vrátil pøiplatil si 1/2 mil.Kè a vzal si Cayenne Turbo, a øíká že už nikdy si nekoupí diesla a už vùbec ne VW. U Passata se sere motor W8 a TDIèek se sere èerpadlo u Golfa elektroinstalace, èerpadlo a motor TDI 90 PSù. Ale netíka se to jen samotného VW nehladì na to že všechni motory vyrábí AUDI, týká se to celého koncernu až na bugatti a lambo-v nich diesel urèitì není a nikdy nebude a ve ferrari už vùbec. PORSCHE je prostì SPOTROVNÍ AUTO Cayenne je také sportovní auto, Málokteré SUV jede 295Km/h a DIESEL NEPATØÍ DO SPOROVNÍCH AUT!!!! DIESEL SMRDÍ A JE LÍNEJ benzínový motor stejného obsahu má DVJNÁSOBNÝ VÝKON!!!!
PORSCHE CAYENNE TURBO JE JASNOU VOLBOU!!!
Muf

PspvekZaslal: t ervenec 13, 2004 10:51 am    Pedmt: Re: Cayenne diesel??? Citovat

Jinak odpovìï na úvodní otázku:
Ano, od roku 2005 se chystá facelift pro Cayenne - kulatá svìtla ala 997 + zmìnìný pøední nárazník a taky nový motor, prý V8 TDi, který se dává do AUDI A8 (a pro Porsche bude urèitì zase trochu vyladìnìjší).
Já osobnì bych do toho šel. Záleží, jak nastavìj cenu, pokud to nebude o moc víc než 60 tis. EUR...
Aspoò budu mít historicky první vùz od Porsche s Dieselovým motorem! Urèitì sbìratelsy perspektivní auto... :-)
Nvrat nahoru
Muf

PspvekZaslal: t ervenec 13, 2004 10:47 am    Pedmt: Re: Cayenne diesel??? Citovat

Tak to tu trochu rozproudíme: :-)
Já jsem rozhodnì PRO diesel do Cayenne.
V tuto chvíli má zájemce o Cayenne možnost vybrat si z V6 s 250 PS (pùvodem od VW, u Porscvhe akorát trochu vyladìný) nebo V8 atmosf. nebo V8 turbo. Turbo je šílenost, sice to jede jak blázen, ale kdo chce závodit, a si poøídí 911 a ne teréòák. Navíc za tu srandu zaplatí tìžce pøes 100 tis EUR a o ztrátì hodnoty do budoucna si myslím svoje.
Cayenne je nìco jako ve své dobì 928 - auto pro dlouhý štreky pro zámožnìjší zájemce o znaèku, kteøí chtìjí svùj komfort a zárovìò slušné výkony. Akorát že v 70. letech nebyly offroudy v kursu, tak porsche pøišlo s kombi-kupé 928. O 20 let pozdìji podobný segment vyhledává offoad.
No a co má u porsche na výbìr? Pomìrnì slabou V6, 3,2 L, která sice není zlá, ale jak se vyjádøil AutoBILD, nové TDi v Golfu jede svižnìjc. Pøeci jenom, Cayenne má skoro 2,5 tuny!
Takže na výbìr tu je ta V8, co žere 15-20 na 100 anebo ten Diesel, kterej bude urèitì hospodárnìjší. A jestli tu nìkdo chce povídat pohádky, že diesel patøí do traktoru, tak toho nìkdy svezu svojí úplnì vobyèejnou 130 PS Borou a jsem pøesvìdèen, že zmìní názor. Ostatnì pùvodnì, když jsem boru kupoval, o dieselu jsem vùbec neuvažoval. Jenže na výbìr byl jen 1.6i, což je naprosto chcíplý auto, nebo 2.0, kterýžto motor bez turba taky za moc nestojí. Po zkušební jízdì bylo rozhodnuto, diesel je u VW fakt lepší, než benzín.
Nvrat nahoru
G.A.S
Site Admin

Zaloen: 18.1.2004
Pspvky: 429
Bydlit: Pod?brady a Praha

PspvekZaslal: st kvten 26, 2004 8:54 pm    Pedmt: DIESEL Citovat

[quote="Tom924"]DIESEL PATØÍ DO TRAKTORU!!!!!!!!!![size=24][/size][color=orange][/color][/quote]

to jo no lol Laughing
Tom924

Zaloen: 27.4.2004
Pspvky: 96
Bydlit: Nová Paka

PspvekZaslal: st kvten 26, 2004 8:14 pm    Pedmt: Citovat

DIESEL PATØÍ DO TRAKTORU!!!!!!!!!![size=24][/size][color=orange][/color]
Pa¾o Bella

Zaloen: 19.4.2004
Pspvky: 28
Bydlit: Liptovský Mikuláš

PspvekZaslal: st duben 21, 2004 3:06 pm    Pedmt: Cayenne diesel??? Citovat

Poèul som nieèo o tom, že by sa mohol objavi Cayenne so 4.0 TDi od Audi. Reakcie fanúšikov Porsche by asi neboli ve¾mi kladné.
Neviete o tom nieèo viac? Confused
Nvrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprvu
Zobrazit pspvky z pedchozch:   
Pidat nov tma   Zaslat odpov    Obsah fra -> modely asy uvdny v GMT + 1 hodina
Jdi na strnku Pedchoz  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Pejdi na:  
Mete pidat nov tma do tohoto fra.
Mete odpovdat na tmata v tomto fru.
Nemete upravovat sv pspvky v tomto fru.
Nemete mazat sv pspvky v tomto fru.